30 faktów o mnie na 30 urodziny

12 sierpnia kończę 30 lat. Moje wyobrażenie o osiągnięciu tego wieku zmieniało się wraz z upływem lat. Obecnie czuję spokój i wiem, że żyję w zgodzie ze sobą, wbrew temu, co trzeba i się powinno. Z okazji moich urodzin przygotowałam dla was 30 faktów o mnie – część z nich jest oczywista, ale znajdzie się kilka punktów, które mogą być nieco zaskakujące, nawet dla tych, którzy znają mnie osobiście. 

1. Jestem samotnikiem. Większość wolnego czasu spędzam wyłącznie we własnym towarzystwie i nie wyobrażam sobie, by uległo to zmianie. 

2. Mam męża, co może niejako wykluczać się z punktem wyżej. Grunt to wiązać się z osobą, która respektuje twoją przestrzeń. 

3. Kocham czytać. Nauczyłam się tego w wieku 4 lat i rzadko spędzam dzień bez choćby kilku stron książki. W podstawówce mama musiała wypisać mi specjalną zgodę, bym mogła wypożyczać pozycje z działu dla dorosłych. Te z działu dziecięcego przeczytałam w mgnieniu oka.

4. Bardzo łatwo odcinam to, co mi nie odpowiada. Praca, w której się nie spełniam, toksyczni ludzie, a nawet książka, którą “każdy musi przeczytać”. Szkoda czasu, żyjemy tylko chwilkę. 

5. Jestem powsinogą. Wyniosłam to z domu, bo ojciec od najmłodszych lat ciągał nas po bunkrach i lasach. Nie znam innego sposobu spędzania wolnego czasu. 

Oczami męża

6. Od 2016 roku nie jem mięsa. Miał być testowy miesiąc dla zdrowia, a następnie doszły względy etyczne i tak już zostało.

7. Nudzą mnie przyziemne sprawy. Sprzątanie, wieszanie firanek i czytanie 70 stron internetowych z testami lodówek. Wolę uporządkować swoją przestrzeń tak, by dawała mi jak najwięcej czasu dla siebie. 

8. Kocham sukienki. Jeśli zobaczysz mnie w spodniach, to prawdopodobnie jestem w górach lub biegam. Albo trafiasz na jeden z dwóch dni, kiedy wydaje mi się, że pragnę zmiany.

9. Lubię gotować. To domowy obowiązek, którym się nie dzielę.

10. Mam mnóstwo książek – tak dużo, że trudno podać ich dokładną liczbę.

11. Szybko się zapalam. Nowy pomysł na biznes lub hobby? Tak! Zamawiam zestaw do decoupage, farby, pędzle… A potem przypominam sobie, że przecież nie bywam w domu więcej niż to konieczne. 🙂

12. Przez dwa lata z rzędu miałam tytuł Złotego Ortografa. Język polski i pisanie są ze mną od dziecka, a dziś stanowią moją pracę.

13. Jestem copywriterem. Zajmuję się także redakcją i korektą treści. Kocham słowo i pracę z nim.

14. Prawo jazdy otrzymałam za 9. podejściem. Dziś jeżdżę codziennie – 300 km weekendowo w góry, niemal 100 km dziennie do pracy i z powrotem – bezwypadkowo i bezpiecznie.

15. Nigdy się nie nudzę. Nie znam tego uczucia.

16. Mówię, co myślę. Jak łatwo się domyślić, nie przysparza mi to zbyt wielu przyjaciół.

17. Nie wyobrażam sobie życia bez aparatu. Na świat patrzę kadrami, a zdjęcia robię niemal codziennie.

18. Kocham naturę. Ta miłość rozwinęła się tak mocno, że porzuciłam wielkie miasto i zamieszkałam pod lasem.

19. Mówią o mnie człowiek-plan. Mam kalendarz służbowy, prywatny, notesy i pliki na pomysły. Ustalam sobie cele na każdy dzień i rok. Nie lubię żyć bez sensu.

20. Jestem zbiorem żenad. Zawisnąć na drzwiach szafki, by po chwili wylecieć wraz z nimi wprost przed klientów? Żaden problem. Postawić na nogi pół osiedla, bo spadł mi zderzak i nie mogę wyjechać z miejsca parkingowego, a ktoś musi podnieść mi auto nad blokadą? Trzymaj mi torebkę!

Kocham alpaki! 🙂

21. Marzę wysoko i nie pozwalam, by ktokolwiek podcinał mi skrzydła. Potrafię przebiec max 10 km? Super, zapisuję się na półmaraton! A rok później robię Koronę Polskich Półmaratonów, bo tak.

22. Maniakalnie próbuję nowych rzeczy. Jestem zachłanna na życie.

23. Nie znam większości kultowych filmów, które zna dosłownie KAŻDY. Powoli to nadrabiam, bo uważam, że istnieje wiele wartościowych pozycji.

24. Kocham muzykę. Prowadziłam własne audycje w radiu, mam mnóstwo płyt i nie ma u mnie dnia bez dźwięków.

25. Mimo tej miłości nie mam pojęcia, jak wyglądają muzycy, których uwielbiam. Stanąłby taki za mną w kolejce,a nawet bym się nie zorientowała. Nie czuję potrzeby oglądania zdjęć tych ludzi.

26. Moja twarz to otwarta księga. Nie potrafię niczego ukryć – złości, antypatii, smutku…

27. Przez bujanie w obłokach bywam rozkojarzona. Potrafię przejechać 150 km do górskiego ośrodka i orzec mężowi, że musimy wracać, bo na dywanie stoi cały mój spakowany plecak…

28. Mam bardzo niepopularne poglądy na wiele spraw. Są one niewygodne dla osób, które nie lubią logiki, a także tych, które przyczyn niepowodzeń upatrują na zewnątrz. To dlatego rzadko wypowiadam się na tematy polityczne i światopoglądowe.

29. Nie mam za grosz zdolności manualnych, więc jeśli otrzymasz ode mnie prezent, spodziewaj się, że wręczę ci go w ozdobnej torebce.

30. Jestem zestawem paradoksów. Kocham ciszę i metalowe koncerty. Jestem zorganizowana, a jednocześnie zostawiam przejściówkę do tankowania gazu na stacji benzynowej.

Życzę sobie stale pogłębiającego się głodu życia i zdrowia. Resztę wezmę sobie sama, jak zwykle.

Comments

  1. Ewa

    Bardzo ładnie. Większą część podzielam. Nic mnie nie zaskoczyło. A nie, czekaj… to których filmów nie widziałaś? „Gwiezdne…”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *