Wrocław: 4 pomysły na lato w mieście

Nie wyrobiłeś targetu? Masz za dużo ASAP-ów? A może po sprawdzeniu stanu konta zrozumiałeś, że jednak nie jesteś zmęczony? Nie ma znaczenia! Lato w mieście też może być ciekawe. Dziś pokażę ci, jak można spędzić czas we Wrocławiu i jego bliskich okolicach.

1. Muzeum Motoryzacji i Zamek Topacz

Wrocław zwiedzanie

Fiat 126p, legendarny Sokół czy Junak to tylko niektóre pojazdy, które czekają na nas w Topaczu. Eksponaty, które można obejrzeć w jednym z budynków to zaledwie początek atrakcji. Dodam, że  niezwykle tanich atrakcji, bo normalny bilet kosztuje w tej chwili 12 złotych. Niezwykle urokliwy i zadbany teren zamku można zwiedzać nieodpłatnie. Gorąco polecam na wycieczkę rowerową – na pewno się nie zawiedziecie. Zresztą – zobaczcie sami!

Co zobaczyć we wroclawiu
Wrocław atrakcje
Wrocław atrakcje
Cena: 12 zł za bilet normalny i 8 zł za ulgowy. Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie.
Więcej informacji: http://muzeum.topacz.pl/

2. Park Linowy Wyspa Opatowicka we Wrocławiu

 
Wyobrażacie sobie, że dopiero w tym roku po raz pierwszy w życiu byłam w parku linowym? Niesamowite przeżycie! Mamy tu do dyspozycji kilka tras o rosnącym poziomie trudności. Z niemałym zdziwieniem obserwowałam kilkuletnie dzieci, wpinające Petzle ze skupieniem i wprawą godną taternika. I to wszystko bez cienia strachu, czego nie mogę napisać o sobie. Niektóre przeszkody są nieco wymagające fizycznie, inne zaś pokonamy przy zaangażowaniu swojej głowy, a – wierzcie mi – o to bywa trudno, gdy stoisz na wąskiej platformie pomiędzy drzewami, a od gruntu dzieli cię kilkanaście metrów.
Opatowicka Wrocław
Wrocław co zwiedzić
Cennik weekendowy: 45 zł za bilet normalny, 35 zł za ulogowy i 25 zł za dziecięcy (oraz dla posiadaczy karty Multisport)
Więcej informacji: http://opatowicka.pl

3. Kolejkowo

 
Kolejkowo czyli wspaniały świat w miniaturze i obsługa na najwyższym poziomie. Tuż po przekroczeniu progu przywitał mnie niesamowicie uśmiechnięty pan, który przypomniał, że należy uwaznie zaglądać do każdego domu i mieszkania na makiecie, bowiem często kryją się tam sceny niezauważalne na pierwszy rzut oka. I tak dowiedziałam się, co na co dzień robią Kolejkowianie, gdzie jeżdżą na nartach, gdzie kąpią się latem, a także w których pubach lubią wypić dobrego krafta.
Atrakcje we Wrocławiu
Wrocław atrakcje
Kolejkowo
Co zobaczyć we Wrocławiu
Cena: 19 zł za bilet normalny, 15 zł za ulgowy
Więcej informacji: http://kolejkowo.pl/

4. Kotowice z wieżą widokową

 
Kolejny pomysł na wycieczkę rowerową za miasto. Kotowice to wieś, znajdująca się około 10 kilometrów od Wrocławia w gminie Siechnice. W 2012 roku stanęła tam charakterystyczna, wysoka na 40 metrów, wieża widokowa, która pozwala nam obejrzeć zarys Sudetów, Masywu Ślęży, panoramę Wrocławia i okolicznych miejscowości.
Atrakcje Wrocław
Kotowice wieża
Cena: wstęp bezpłatny (obiekt dostępny jest od marca do września)
Mam nadzieję, że tego typu posty okażą się dla Was przydatne. Z dziką radością wypisuję moim znajomym pomysły na wycieczki górskie, ale tym razem wzięłam pod uwagę tych, którzy chcieliby zrobić coś ciekawego w moim mieście, gdy obowiązkowe punkty programu już dawno widzieli.
Jeśli życzycie sobie kolejnych części, dajcie znać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *