Wrocław: 4 pomysły na lato w mieście

Nie wyrobiłeś targetu? Masz za dużo ASAP-ów? A może po sprawdzeniu stanu konta zrozumiałeś, że jednak nie jesteś zmęczony? Nie ma znaczenia! Lato w mieście też może być ciekawe. Dziś pokażę ci, jak można spędzić czas we Wrocławiu i jego bliskich okolicach.

1. Muzeum Motoryzacji i Zamek Topacz

Wrocław zwiedzanie

Fiat 126p, legendarny Sokół czy Junak to tylko niektóre pojazdy, które czekają na nas w Topaczu. Eksponaty, które można obejrzeć w jednym z budynków to zaledwie początek atrakcji. Dodam, że  niezwykle tanich atrakcji, bo normalny bilet kosztuje w tej chwili 12 złotych. Niezwykle urokliwy i zadbany teren zamku można zwiedzać nieodpłatnie. Gorąco polecam na wycieczkę rowerową – na pewno się nie zawiedziecie. Zresztą – zobaczcie sami!

Co zobaczyć we wroclawiu
Wrocław atrakcje
Wrocław atrakcje
Cena: 12 zł za bilet normalny i 8 zł za ulgowy. Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie.
Więcej informacji: http://muzeum.topacz.pl/

2. Park Linowy Wyspa Opatowicka we Wrocławiu

 
Wyobrażacie sobie, że dopiero w tym roku po raz pierwszy w życiu byłam w parku linowym? Niesamowite przeżycie! Mamy tu do dyspozycji kilka tras o rosnącym poziomie trudności. Z niemałym zdziwieniem obserwowałam kilkuletnie dzieci, wpinające Petzle ze skupieniem i wprawą godną taternika. I to wszystko bez cienia strachu, czego nie mogę napisać o sobie. Niektóre przeszkody są nieco wymagające fizycznie, inne zaś pokonamy przy zaangażowaniu swojej głowy, a – wierzcie mi – o to bywa trudno, gdy stoisz na wąskiej platformie pomiędzy drzewami, a od gruntu dzieli cię kilkanaście metrów.
Opatowicka Wrocław
Wrocław co zwiedzić
Cennik weekendowy: 45 zł za bilet normalny, 35 zł za ulogowy i 25 zł za dziecięcy (oraz dla posiadaczy karty Multisport)
Więcej informacji: http://opatowicka.pl

3. Kolejkowo

 
Kolejkowo czyli wspaniały świat w miniaturze i obsługa na najwyższym poziomie. Tuż po przekroczeniu progu przywitał mnie niesamowicie uśmiechnięty pan, który przypomniał, że należy uwaznie zaglądać do każdego domu i mieszkania na makiecie, bowiem często kryją się tam sceny niezauważalne na pierwszy rzut oka. I tak dowiedziałam się, co na co dzień robią Kolejkowianie, gdzie jeżdżą na nartach, gdzie kąpią się latem, a także w których pubach lubią wypić dobrego krafta.
Atrakcje we Wrocławiu
Wrocław atrakcje
Kolejkowo
Co zobaczyć we Wrocławiu
Cena: 19 zł za bilet normalny, 15 zł za ulgowy
Więcej informacji: http://kolejkowo.pl/

4. Kotowice z wieżą widokową

 
Kolejny pomysł na wycieczkę rowerową za miasto. Kotowice to wieś, znajdująca się około 10 kilometrów od Wrocławia w gminie Siechnice. W 2012 roku stanęła tam charakterystyczna, wysoka na 40 metrów, wieża widokowa, która pozwala nam obejrzeć zarys Sudetów, Masywu Ślęży, panoramę Wrocławia i okolicznych miejscowości.
Atrakcje Wrocław
Kotowice wieża
Cena: wstęp bezpłatny (obiekt dostępny jest od marca do września)
Mam nadzieję, że tego typu posty okażą się dla Was przydatne. Z dziką radością wypisuję moim znajomym pomysły na wycieczki górskie, ale tym razem wzięłam pod uwagę tych, którzy chcieliby zrobić coś ciekawego w moim mieście, gdy obowiązkowe punkty programu już dawno widzieli.
Jeśli życzycie sobie kolejnych części, dajcie znać!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *