10 prezentów dla miłośnika gór

Święta za pasem, a to oznacza poszukiwanie idealnego prezentu. Dziś zebrałam 10 propozycji podarunków, którymi można obdarować miłośnika gór czy też wszelkiej aktywności fizycznej na powietrzu. Osoby, które regularnie wędrują zapewne mają już podstawowe akcesoria, przydatne zarówno latem jak i zimą, dlatego w tym zestawieniu pominęłam mapy, plecaki, czy też latarki czołowe.
1. Koszulka termoaktywna
Tych nigdy za wiele. Przydadzą się zarówno do wędrówek, jak i do biegania, gdyż błyskawicznie schną. Warto pokusić się dodatkowo o ciekawy wzór.
                                                                www.sklepwgorach.pl
2. Powerbank
Zawsze naładowana bateria telefonu jest ważna nie tylko dlatego, że w każdej chwili możemy uchwycić piękny widok, czy też dokonać pomiarów na Endomondo, ale przede wszystkim gwarantuje nam bezpieczeństwo i pozwoli wezwać pomoc, gdyby zdarzyło się coś złego.
3. Mapa – zdrapka
Nie trzeba być hazardzistą, by docenić ten prezent. Taka mapa to doskonała motywacja, by wyszukiwać kolejne kierunki podróży, ale także, by przywoływać wspomnienia z tych już odbytych.
4. Ręcznik z mikrofibry
Jestem osobą, która na 3-dniowy wypad w góry zabiera cały dom. Pół biedy, jeśli jadę autem, ale podróż w Tatry i przemieszczanie się busami z całym dobytkiem to niezłe obciążenie dla pleców. Odkrycie takiego ręcznika to strzał w dziesiątkę. Może nie jest tak gruby i przyjemny jak ten domowy, ale zajmuje bardzo mało miejsca i błyskawicznie schnie. Swój kupiłam za ok. 30 zł w Decathlonie.
5. Statyw do aparatu
Jeśli nasz górski turysta często podróżuje sam i, podobnie jak ja, wybiera mniej uczęszczane trasy, trójnogi statyw sprawdzi się świetnie. Można opleść go wokół cienkiego pnia, czy też barierki i zrobić sobie zdjęcie w ciekawym miejscu.
6. Książki
Nieważne, jakie jest pytanie. Odpowiedzią zawsze są książki. Można tu wybrać klasykę literatury górskiej, jak nowe wydawnictwa. Warto jednak upewnić się, że obdarowany nie ma jeszcze danej pozycji na swojej półce. Oto kilka książek, które polecam z czystym sumieniem:
Dobrym pomysłem będzie także zakupienie prenumeraty magazynu, który odpowiada zainteresowaniom obdarowanego. Polecam N.p.m., który sama regularnie czytam.
7. Kalendarz na przyszły rok
Może to być gotowy produkt z górskimi migawkami, ale także własnoręcznie zaprojektowany kalendarz ze zdjęciami, z których autor jest szczególnie dumny, jeśli fotografuje w górach. Taki prezent co roku znajduje się w ofercie tatromaniak.pl
8. Wejście na Gerlach
Być może w ubiegłych latach wykorzystaliście już te pomysły i chcecie podarować maniakowi gór coś niezapomnianego. Takim prezentem będzie na pewno wejście na najwyższy szczyt całych Tatr i Karpat, Gerlach. Nie prowadzi tam żaden szlak turystyczny, więc konieczna jest opieka certyfikowanego przewodnika. Koszt przy trzech osobach jest zdecydowanie niższy, niż przy jednej, bowiem spada z 1000 zł do około 400. Trudno będzie zapomnieć taki prezent.
9. Biżuteria
Biżuteria, czyli coś, co na co dzień będzie nam przypominać o tych wspaniałych miejscach na ziemi, do których chcemy wracać jak najczęściej. Poniższe propozycje znalazłam w sklepie Baziuniowa Izba.
10. Bon zakupowy
Naprawdę nie masz pojęcia, o co chodzi temu maniakowi, gdy wieczorami gada o dobieraniu sobie jakiegoś czekana? Kup mu po prostu bon prezentowy do jednego z górskich sklepów! 🙂 
Mam nadzieję, że wybierzecie coś ciekawego z powyższych propozycji nie tylko dla najbliższych, ale być może także dla siebie.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *